ART / Lithographs / Färglitografi / collage 14936186
*
nr 1493 6186
Birgit Broms
(1924-2008), Sverige
Birgit Broms (1924-2008), Sweden. Signed, numbered 56/65, Skridskoåkare. Färglitografi med applikationer. Sheet: 55x75 cm, outer dimensions including frame: 61x83 cm,
Färglitografi / collage, Signerad, numrerad 56/65, Skridskoåkare. Färglitografi med applikationer. Bladets mått: 55x75 cm, yttermått inklusive ram: 61x83 cm
Birgit Broms, Swedish painter born 1924, dead 2008.
Droit De Suite
Estimate:
14000
Sold:
SEK 12000
Auction date:
Monday September 26 2022
at 19:29:53
- Bid history
Time
Bidder
Bid
26/9 19:24:54
1
Vinnande bud
26/9 19:25:15
1
justering av budtak
- Klassiska
Sep 26
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Read more about Klassiska
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birgit broms collage färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skridskoåkare sverige
-
7365 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Signed..//
Auction ends
in two days
13 maj at 19:51
-
7145 LITOGRAPH IN C..
Anders Erik Malm. Signed, numbered 65/150, dated -..//
Auction ends
in two days
13 maj at 18:08
-
5298 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Figurkomposition m..//
Auction ends
in two days
13 maj at 20:19
-
5309 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Komposition med gr..//
Auction ends
in two days
13 maj at 18:36
-
5307 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Komposition med tå..//
Auction ends
in two days
13 maj at 18:04
-
5299 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Composition. Signe..//
Auction ends
in two days
13 maj at 20:28
*
Birgit Broms
Birgit Broms, Swedish painter born 1924, dead 2008.
Read more about Klassiska
nr 1493 6186
Birgit Broms
(1924-2008), Sverige
Birgit Broms (1924-2008), Sweden. Signed, numbered 56/65, Skridskoåkare. Färglitografi med applikationer. Sheet: 55x75 cm, outer dimensions including frame: 61x83 cm,
Färglitografi / collage, Signerad, numrerad 56/65, Skridskoåkare. Färglitografi med applikationer. Bladets mått: 55x75 cm, yttermått inklusive ram: 61x83 cm
Birgit Broms, Swedish painter born 1924, dead 2008.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 14000 |
Sold: | SEK 12000 |
Auction date: |
Monday September 26 2022 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
26/9 19:24:54 | 1 | Vinnande bud |
26/9 19:25:15 | 1 | justering av budtak |
- Klassiska
Sep 26
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...Read more about Klassiska
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birgit broms collage färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skridskoåkare sverige
-
7365 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Signed..//
Auction ends
in two days
13 maj at 19:51 -
7145 LITOGRAPH IN C..
Anders Erik Malm. Signed, numbered 65/150, dated -..//
Auction ends
in two days
13 maj at 18:08 -
5298 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Figurkomposition m..//
Auction ends
in two days
13 maj at 20:19
-
5309 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Komposition med gr..//
Auction ends
in two days
13 maj at 18:36 -
5307 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Komposition med tå..//
Auction ends
in two days
13 maj at 18:04 -
5299 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Composition. Signe..//
Auction ends
in two days
13 maj at 20:28